Sürdürülebilirlik

Doğuş Teknoloji olarak bugünün kaynaklarıyla memleketimize hizmet ederken, gelecek kuşaklara da iyi bir gelecek bırakmak gerektiğinin farkındayız. Çalışanlarımızı, müşterilerimizi, misafirlerimizi, iş ortaklarımızı, yatırımcılarımızı, toplumu önemsiyor; sosyal, çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilirliği hayatımızın parçası, yönetim ve yaşam tarzımızı belirleyen kalıcı bir anlayış olarak görüyoruz.

detail-image

“Toplumsal gelişime katkı sağlayacağına inandığımız teknolojilerin geliştiricisi, entegratörü ve kuluçka merkezi olmayı hedefliyoruz.”

Biz yalnızca bir teknoloji firması değil, odağında “dünya” olan bir teknoloji firmasıyız. Yarın için harekete geçerek Birleşmiş Milletlerin belirlediği 17 Sürdürülebilirlik Kalkınma Amacından; nitelikli eğitim, sorumlu üretim ve tüketim, toplumsal cinsiyet eşitliği, sanayi, yenilikçilik, alt yapı ve iklim eylemi odak alanlarında çalışmalar yapıyoruz.

Nitelikli eğitim altında, “Teknoloji gelecektir, gelecek ise çocuklarımızdır.” felsefesiyle daha iyi yarınlar için eğitime erişimi olmayan çocuklar adına gönüllü koşucularımızla İstanbul Maratonu’nda koşarak adımları eğitime dönüştürüyor, Genç Hayat Vakfı aracılığı ile çocukların nitelikli eğitimi için verilecek bursa destek oluyoruz.

Sanayi, yenilikçilik ve altyapı odak alanı bizim DNA’mızda. Geliştirdiğimiz her yeni ürün, dijital dönüşümünü sağladığımız her firmanın da gelişimine ortak oluyoruz.

Sorumlu üretim ve tüketim odak alanımızla; elektronik atıksız yarınlar için D-Ofis’e yerleştirdiğimiz e-atık kutularıyla çalışanlarımızın bilinçli farkındalığını artırıyor, dönüşüme kurum içinden başlıyoruz.

Ofise yerleştirdiğimiz e-atık kutuları sayesinde 4 ay içerisinde 110 kilonun üzerinde e-atık topladık. Toplanan e-atıkları TÜBİSAD’a gönderiyor, elde edilen gelirle ise yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın nitelikli eğitimlerine destek verebilme adına TEGV’e bağışta bulunuyoruz. Bu kapsamda TÜBİSAD’dan e-atık sertifikası almaya hak kazanan şirketlerden biri olduk.

2022 Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporumuz Yayımlandı

Doğuş Teknoloji olarak toplumsal gelişime katkı sağlayacağına inandığımız teknolojilerin geliştiricisi, entegratörü ve kuluçka merkezi olmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızdan oluşan 2022 Doğuş Teknoloji Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporumuzu yayımladık, raporumuzu detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.