İnovasyon Merkezi

Girişim ekosistemine fayda sağlayacak iş fikirlerine destek oluyoruz.

Kurum içi girişimcilik çalışmaları ve inovasyon yatırımları ile teknoloji ekosistemine katkıda bulunacak yeni iş fikirlerini destekliyor ve çalışanlarımızdan gelen yeni iş fikirlerini değerlendirip birlikte üretiyoruz! Yeni ürün fikirlerine sahip çalışanlarımıza eğitim ve mentorluk desteği sağlayarak, onların kendi bünyemizde yürütülen girişimcilik programlarını başarıyla tamamlamalarını, MVP geliştirmelerini ve ürünlerini pazara hazır hale getirmelerini sağlayan bu keyifli ve dolu dolu yolculukta onlara eşlik ediyoruz. Yalnızca yeni fikirlerin değil, aynı zamanda inovasyon çalışmaları ile sektörel ilerlemenin de öncüsü oluyoruz.

Kurum İÇİ GİRİŞİMCİLİK Başarı Hİkayelerİ

banner-image

Hybee

Yeni nesil ofis uygulaması Hybee, hibrit çalışma alanınız için size veri odaklı çözümler sunar.

Detaylı incele
banner-image

Notisecure

NotiSecure Kurumsal farkındalık yönetimi, sürekli farkındalık oluşturarak çalışanlarınızın kurum politikalarınıza uyumluluğunu iyileştirir Detaylı incele

Detaylı İncele
banner-image

Recommaster

AI tabanlı açıklanabilir ve özelleştirilebilir öneri motoru

Detaylı İncele

İç Girişimcilere
‘Hep Destek Tam Destek’

part-image

MENTORLUK

Kurum içi girişimcilerimize, kurum içi/kurum dışı mentor ağımızla ürün ve sektöre özel mentorluk desteği sağlıyoruz.

Süreç mentorluğu kapsamında fikir sahiplerine bulundukları aşamalara dair plan yapma, içerik hazırlama, marka tescil, hukuk görüşü ve kurum içi/grup içi kontak bulma konularında destek oluyoruz.FİKİR PAYLAŞIM SEANSLARI

Kurum içi girişimcilik inisiyatifinde, yenilikçi iş fikri sahibi çalışanlarımız İnovasyon Platformumuz üzerinden bizimle iş fikirlerini paylaşabilirler. Periyodik olarak düzenlediğimiz Product Zone etkinliklerimize katılarak başarılı girişimcilerin hikayelerini dinleyip deneyimlerinden yararlanabilirler.


Fiziki olarak düzenlediğimiz “Açık Mikrofon” etkinliklerinde iş fikirlerini paylaşabilir, diğer katılımcılardan görüş ve geribildirim alarak fikirlerini ortak akılla zenginleştirebilirler.

part-image
part-image

ÜRÜN ELÇİLERİ

Ürün elçileri, şirket içindeki çeşitli alanlarda uzmanlaşmış katılımcılardan oluşur ve kurum içi girişimcilik çerçevesinde sunulan ürün fikirlerini değerlendirerek geri bildirimler sağlar. Bu süreçte, fikirleri zenginleştirir, ayırt edici özellikler katar ve gerekli görüldüğünde yönlendirme yaparak pivot önerilerinde bulunurlar.

EĞİTİMLER

Genel Eğitimler

 • Kurum İçi Girişimcilik
 • Business Canvas Hazırlama
 • İş Planı Öğeleri
 • Partner Ekosistemi ile Çalışma Kültürü

Jargon Oluşturma

 • Ürün/Hizmet nedir?
 • Hizalandırma Programı nedir?
 • MVP nedir?

Aşama Eğitimleri

 • Hızlandırma Sürecinde Değer Teklifi
 • Hızlandırma Sürecinde İş Modeli
 • Hızlandırma Sürecinde Persona Belirleme/Rakip & Risk Analizi
 • Hızlandırma Sürecinde Temel Fizibilite
 • MVP/PoC Sürecinde Pazarda Konumlanma
 • MVP/PoC Sürecinde Fiyatlama
 • MVP/PoC Sürecinde Roadmap Hazırlama
 • MVP/PoC Sürecinde Uzun Dönem Fizibilite Hazırlama

Invendo Venture Studio ile bugünün fikirlerini yarının başarılarına dönüştürüyoruz.

INVENDO VENTURE STUDIO

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Hem Doğuş Grubu bünyesinde iç girişimcilik faaliyetlerini hem de dış girişimcilere yönelik düzenlenen girişim hızlandırma programlarını yürüten InvenDO Venture Studio, Doğuş Teknoloji’nin startup ekosistemi ile etkileşimini sağlamaktadır.

Dünya genelinde son yıllarda rağbet gören Venture Studio konseptini uygulayarak, girişimlere teknik, yönetsel ve finansal süreçler konusunda danışmanlık ve mentörlük hizmetleri sunarak, yatırımcı rolüyle girişimlere standart bir hızlandırma programından çok daha fazlasını sunar.

Web Sitesine Git
part-image

InvenDO Venture Studio faaliyetleri, Doğuş Grubu çalışanlarına özel girişimcilik programı InvenDO ve yerli girişimlere açık hızlandırma programı InvenDO Up olarak iki temel program altında toplanır.

invendo

InvenDO

InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı, 2016 yılından beri Doğuş Grubu içerisinde inovasyonu ve yaratıcı projelerin gelişimini destekleyerek çalışanlara projelerini hayata geçirme fırsatı sunmaktadır.

Web Sitesine Git
invendo-up

InvenDO Up

InvenDO Up Hızlandırma Programı, Doğuş Grubu firmalarıyla pilot uygulama yapabilecek girişimlerin daha hızlı büyümeleri için nakit desteği ve yurt dışı pazarında ölçeklenme gibi faydalar sağlamaktadır.

Web Sitesine Git
;