blog

Dijital_Dönüşüm_Nedir_(620x280_px)
Dijital Dönüşümde İşletmelerin Başvurabileceği Teknolojiler

Dijital dönüşüm, işletmelerin teknolojinin sağladığı avantajları kullanarak iş süreçlerindeki verimliliği artırmaları, müşteri deneyimini iyileştirmeleri ve daha rekabetçi olmaları için uyguladıkları bir dönüşüm sürecidir. Bu süreçte işletmeler, bulut bilişim, büyük veri analitiği, yapay zeka ve makine öğrenimi, nesnelerin interneti (IoT) ve blockchain teknolojisi gibi teknolojileri kullanabilirler.

Dijital Dönüşüm

14 Nisan 2023 | 5 dk okuma

Blockchain_Uygulamaları_ve_Geliştirmeleri_(304_×_140_px)
Blockchain Teknolojisi ve Uygulama Geliştirme Alanları

Son zamanlarda kripto paralar ekseninde adından sıkça söz ettiren blokzincir (blockchain) teknolojisi pek çok sistemin yeniden dizayn edilmesine olanak sağlamaktadır. 2008 yılında Satoshi Nakamoto adlı anonim kişi/kişiler tarafından yayınlanan makalede bahsedilen “eşten eşe elektronik para sistemi” bitcoin günümüze kadar adından oldukça sık söz ettirmiş, fiyatında meydana gelen dalgalanmalar pek çok tartışmaya yol açmıştır.

Blockchain

22 Mart 2023 | 5 dk okuma

Blockchain_Hizmetleri_(304_×_140_px)
Blockchain Hizmetleri ve Blockchain Danışmanlığı

Blockchain teknolojisinde uzmanlaşmak ve blockchain uygulamalarını yakından takip etmek hem kurumlar hem de bireyler için önemli duruma geldi.

Blockchain

10 Mart 2023 | 5 dk okuma

blockchain-nedir
Blockchain Nedir, Nasıl Çalışır?

Blockchain, paylaşıma açık ve sabit bir soğuk cüzdandır. Blockchain teknolojisi, ticari işlemleri kayıt altına alma ve kazançların takibini yapma gibi süreçleri kolaylaştırır. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar bu teknolojiyle çalışırlar. Örneğin bitcoin blockchain, her seferinde gönderilen veya alınan bitcoinlerin bir kaydını içerisinde tutar. Kripto paralar ve blockchain teknolojisi, banka veya kredi kartı şirketlerine ihtiyaç duymadan para transferlerinin gerçekleştirilmesini sağlar.

Blockchain

6 Ekim 2022 | 4 dk okuma