Veriye Dayalı Ofis Yönetimi: Hibrit Çalışma Düzeninde Devrim Yaratmak

11 Ocak 2024

Hybee, çalışanlara bu süreçlerinde onlara kullanıcı dostu bir mobil arayüz deneyimi sağlıyor. Çalışanların mevcut takvimlerine entegre olarak toplantı odası rezervasyonlarını Hybee üzerinden de yapabilmelerine imkan sağlıyor.

3

2020'de başlayan Covid-19 salgını, iş dünyasında önemli değişikliklere neden oldu. Uzaktan çalışma modelleri hızla benimsendi ve pandemi sonrasında da devam etti. Hibrit çalışma modeli, şirketlerin esneklik sağlamak amacıyla ofiste ve uzaktan çalışma günlerini birleştirmesini temsil etti. Bu değişim, ofis kullanımında belirgin azalmalara yol açtı. Hibrit çalışma düzenini yönetmek, çalışan davranışlarını gözlemlemek ve ofis kaynaklarını optimize etmek şirketler için önemli hale geldi. Hybee, geleceğin ofis deneyiminde bu ihtiyaçları karşılamak üzere yenilikçi çözümler sunmaktadır.


Doğuş Teknoloji’de desteklenen Kurum İçi Girişimcilik kapsamında yeni iş fikri olarak, sınırlı oturma alanı kaynağına ve ofislere sahip veya birden fazla konumda ofisleri bulunan, çalışanlara ve kurumlara ofis deneyimlerini iyileştirmeleri için “Hybee” isminde bir mobil uygulama geliştirildi. Hybee, kaynak optimizasyonu ile maliyet tasarrufu sağlayarak ofislerinin sınırlı kaynaklarını en iyi şekilde kullanmasında çalışanlara ve kurumlara birçok avantaj sunuyor.


Hybee, çalışanlara bu süreçlerinde onlara kullanıcı dostu bir mobil arayüz deneyimi sağlıyor. Çalışanların mevcut takvimlerine entegre olarak toplantı odası rezervasyonlarını Hybee üzerinden de yapabilmelerine imkan sağlıyor. Çalışanlara uygulama içerisinde kat planlarını, toplantı odalarını, çalışma alanlarını görselleriyle birlikte sunuyor. Ofis günlerinde çalışma planlarına paralel tüm hizmetlerin rezervasyonunu yapabiliyorlar. Yemekhane, otopark ve servis kullanımı bunlar içerisinde optimizasyonu en öncelikli hizmet olarak karşımıza çıkıyor. 


Çalışanlar ofise gitmek istedikleri günün kapasitesinin yanında, ekip arkadaşlarından kimlerin o günü ofis günü olarak belirlediğini de görebiliyor. Konum servislerinin doğrulanması ile çalışanlar ofise giriş çıkışlarında check-in/check-out yaparak ilgili yöneticilerine bildirim yapabiliyorlar.


Kurumlar için ise kolay kurulum ekranları ile farklı rollerde admin kullanıcılar oluşturularak, dashboard özelleştirme, raporlama ve veri analizi yapabilme Hybee’nin sunduğu faydalı özellikler olarak sıralanıyor. Microsoft 365 ve Google WorkSpace entegrasyonları ile verilerin sisteme aktarılmasının otomatikleştiriliyor, veri güvenliği ile bulut ortamında tutuluyor. Bu sayede veriye dayalı olarak çalışan davranışları gözlemlenebildiği için yeni ihtiyaçlar belirlenebiliyor ve regülasyon sağlanabiliyor.


Hybee, sunduğu mobil son kullanıcı arayüzü ile çalışanın ofis deneyimini olumlu yönde etkiliyor. Özelleştirilebilir dashboard ve esnek raporlama yapabilen admin panelleri ile kurumların insan kaynakları ve idari işler birimlerinin veriye dayalı ofis kaynağı ve kapasite yönetimi yaparak daha sürdürülebilir ofisler ve bağlılığı daha yüksek çalışanlar için Hybee’den faydalanabiliyorlar. 

Hybee, Google Cloud'un sunduğu avantajlarla, uzaktan çalışma planlamasını kolaylaştırıyor, kaynak kullanımını optimize ediyor ve iletişim sorunlarını çözerek çalışan deneyimini önemli ölçüde arttırıyor.


Veriye dayalı ofis kaynak yönetimi artık mümkün hale geldi. Bu iş birliği, Doğuş Teknoloji'nin teknolojik liderlikteki konumunu güçlendirirken, Hybee kullanıcılarına da daha verimli ve etkili bir iş deneyimi sunuyor.

Hybee, Google Cloud Platform'un sunduğu teknoloji ile mümkün hale geldi. Doğuş Teknoloji Google Cloud Premier Partnerliği ile, Kubernetes Engine ve Cloud Storage hizmetlerini kullanarak, Hybee ile ofis dünyasında yeni bir dönem başlattı.


Google Cloud Platform'un sunduğu Kubernetes Engine sayesinde SaaS yapısıyla ölçeklenebilir ve Cloud ortamında çalışması sebebiyle güvenilir bir altyapı ile çalışıyor. Kritik verilerin güvenliği için Cloud Storage hizmeti ile ölçeklenebilirlik ve güvenlik alanlarında büyük gelişmeler kaydetti. Bu sayede Hybee, her ölçekteki işletme için ideal bir çözüm haline geldi. Cloud ile sorunsuz operasyonlar ve kesintisiz veri hizmeti sağladı.


Bu iş birliği ile geleceğin iş dünyasında nasıl bir dönüşüm yaratabileceğimiz konusu merak uyandırıyor. Teknolojinin gücü ve alanlarında profesyonel ekibimizle, daha yenilikçi ve daha yaratıcı bir yarın inşa etmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Paylaş: