Notisecure İle Çalışanlar ve Şirketler İçin Bilgi Güvenliği ve Eşit Dil Farkındalık Çözümleri Sağladık!

26 Nisan 2024

NotiSecure, e-postalar gönderilmeden önce kurum kültürüne uygun olmayan kelimeleri tespit ederek uyarıyor ve olası risklerinizi gözden geçirmenizi sağlıyor. Esnek kural setleri sayesinde çalışanlarınızın ihtiyaçlarına özel uyarılar ve kişiselleştirilmiş bildirimler tasarlayarak çalışan mahremiyetini koruyarak uyumluluğu arttırmaya imkan sunuyor.

BasarıHikaye_Banner_2400 × 750

Hibrit çalışma ile kurum içinde kalıcı olarak farkındalık oluşturmak, kurum kültürünü korumak eskiye göre biraz daha zorlaşmıştır. NotiSecure'un benzersiz yaklaşımı, davranışsal değişiklikleri kalıcı hale getirmeyi hedefler. Şirket yapınıza, sektörünüze ve ekip dinamiklerinize uygun olarak esnek kural setleri tanımlayabilirsiniz. Bu setler, regülatif gerekliliklerinizi, bilgi güvenliği politikalarınızı ve kurum dilinizi yansıtır. Mail gönderiminde risk taşıyan kelimeleri belirleyerek uyarılar gönderir ve çalışanlarınıza özel Microsoft Teams üzerinden kişiselleştirilmiş farkındalık eğitimleri tasarlar.  Bu özellikleriyle, şirket içi iletişimi güçlendirir ve uzaktan çalışanlar arasındaki kurum kültürü uyumunu hızlandırır.


NotiSecure, şirket politikalarına uyumluluğu sürekli farkındalık ile iyileştirmek isteyen tüm sektörlerdeki şirketler için uygundur. Özellikle uzaktan ve hibrit çalışan şirketlerde farkındalığı arttırmanın ve güvenlik politikalarını kalıcı kılmanın anahtarı niteliğindedir. Satış, IT ve müşteri ilişkileri gibi farklı kullanıcı gruplarına özel kural setleri ve eğitimler oluşturarak şirket içi iletişimi güçlendirir.


Kendine özgü yaklaşımı sayesinde, NotiSecure, şirket politikalarına uyum sağlamanın yanı sıra, kurumsal farkındalığı arttırmak ve çalışanların davranışlarını yönlendirmek konusunda başarı gösteriyor. İşletmeler, geleneksel farkındalık eğitimlerinin sınırlamalarından sıyrılarak, çalışanlarının davranışlarını kalıcı ve olumlu bir şekilde değiştirebilme yetkinliğine sahip olabiliyor. Şirket içi uyumluluk gerekliliklerini karşılamak ve aynı zamanda farkındalık oluşturmak için tasarlanan bu yenilikçi çözüm, birçok sektörde başarıyla uygulanabiliyor.


Bulut bilişim teknolojisi, şirketlerin ve bireylerin bilgisayar sistemlerini ve verilerini internet üzerindeki güçlü sunucularda depolamasına ve işlemesine olanak tanır. Azure, bulut bilişim teknolojisi ile NotiSecure’de işletmeler için maliyet tasarrufu ve ölçeklenebilirlik gibi bir dizi avantaj sundu. Fiziksel altyapıya yatırım yapma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, donanım ve bakım maliyetlerini azalttı. Azure, güçlü güvenlik önlemleriyle bilgileri koruyarak veri kaybı veya güvenlik açıkları gibi endişeleri minimize etti. Bu sayede NotiSecure, veri güvenliği konusunda endişe duymadan Azure bulut bilişim teknolojisinden tam anlamıyla faydalanmış oldu. İster masaüstü Outlook, ister online e-mail M365 kullanılsın, add-in yapısındaki Notisecure active directory entegrasyonu ile kolayca yaygınlaştırılabilir. Ayrıca, Active directory’deki gruplara göre özelleşmiş kural listeleri oluşturulmasını sağlar.


Çalışan e-mailinde ihlal riski içeren bir kelime yazdığında, gönder butonuna bastığı anda açılan pop-up ile çalışana 2.bir kez mailini ve ihlal riskini kontrol etme imkanı sunulur. Mailin gönderimi belirli bir süre pop-up ekranı açıldığında bekletilebilir, yine de gönder ile mail olduğu gibi gönderilebilir. Veya mailin gönderimi ihlalin risk derecesine göre tamamen engellenebilir. Her pop-up mesajını, Teams bildirimleri ile zenginleştirebilir, pop-up aksiyon adımlarına eğitime git veya danışmana sor seçeneklerini de ekleyebilirsiniz. Danışmana sor için çalışanı ilgili uzmana yönlendirerek bir Teams görüşmesi başlatabilir; eğitime git ile online bir eğitimin ilgili yerine ulaşmalarını saplayabilir veya eğitim dokümanlarını paylaşabilirsiniz. Amaç her yerden çalışanın farkındalığını artırarak kalıcı kılmaktır.


Bilgi güvenliği hem bireysel hem de kurumsal düzeyde önemli konumdadır. Kurumların bilgi güvenliği, itibarlarını korumanın yanı sıra rekabeti ve sürdürülebilir büyümeyi etkileyebileceği için önemli bir rol oynar. Bireysel farkındalık oluşturmak ve bilinçli teknoloji kullanımı bilgi güvenliği açısından kritiktir. Kişisel ve kurumsal bilgilerin güvenliği için hazırlıklı olunması ve tehlikelere karşı bilinçli bir şekilde hareket edilmesi önemli bir farkındalık gerekliliğidir. Doğuş Teknoloji tarafından geliştirilen NotiSecure, şirketlerin bilgi güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir çözüm sunmaktadır. Bu platformun sağladığı avantajlar arasında regülasyonel uyumluluğa dair farkındalığı arttırma imkanı bulunmaktadır. Çalışanların mahremiyet sınırlarını belirleyerek hassas verilerin korunması mümkündür. İş birimlerine özel politikalar tanımlayarak kurumsal güvenliği arttırabilir ve hem kurumsal hem de bireysel düzeyde farkındalığı kalıcı olarak sağlayabilirsiniz. NotiSecure ayrıca her bir çalışan için özelleştirilebilir bir modüle sahiptir, böylece ihtiyaca yönelik çözümler sunarak güvenlik önlemlerini daha etkili hale getirebilir. Bu platform sayesinde şirketler, bilgi güvenliği konusunda daha güçlü bir pozisyona sahip olabilir ve regülasyonlara uyum sağlayarak verilerini koruma altına alabilirler.


Notisecure Yeni Nesil Farkındalık ürünümüzü incelemek için tıklayınız

Paylaş: