Artan yeni iş gücü ihtiyaçlarımız için Azure Sanal Masaüstü'nü tercih ettik!

30 Mart 2022

3

Microsoft Azure VD sayesinde, gençlerden beklentilerimizin üzerinde staj ve iş başvurusu aldığımız bu zorlu dönemde, stratejimize sanal masaüstünü katarak istihdam sağlarken güvenden ödün vermiyor, aynı zamanda maliyet avantajı da kazanıyoruz.

Bilişim sektöründe ilklere imza atan şirketlerden biri olarak özellikle 2020’de Türkiye’yi de etkisi altına alan pandemi koşullarının getirdiği yeni çalışma düzeni ile değişen dinamiklere yanıt aramaya başladık. Bu zorlu dönemde, gençlerden beklentilerimizin üzerinde staj ve iş başvurusu aldık ve stratejimize sanal masaüstünü katarak istihdam ve güvenden ödün vermeyerek yol alarak maliyet avantajı da kazandık. Pandemi koşulları nedeniyle ortaya çıkan hammadde ve tedarik süreci kısıtları nedeniyle her bir genç yeteneğe cihaz donanımı tahsis etme ihtiyacını Azure VD ile adresleyerek, tüm çalışanlarımıza verimli ve güvenli bir çalışma ortamı sağlarken, yeni çalışan ihtiyaçlarımızı hızla karşıladık.

Geleceğe Giriş Programı ile genç istihdamına katkı sağlıyoruz

Büyüme dinamikleri kapsamında devreye aldığımız Geleceğe Giriş programımızla genç yeteneklere staj ve çalışma imkanı sağlarken, bu bağlamda da oldukça dinamik bir ekosisteme sahibiz. 2017 yılında başlayan Geleceğe Giriş programı, teknoloji meraklısı ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerini teknoloji uygulamalarıyla tanıştırmaya devam ediyor. 2021 yılında alınan 8000 kadar başvuru sonucunda 52 farklı üniversiteden 186 genç yetenek, ilgi duydukları teknolojilerin farklı katmanlarında uzman ekiplerde çalışmaya başladı.

Yeni çalışma döneminde Azure VD ile esneklik ve maliyet avantajı

Pandeminin getirdiği hammadde ve lojistik sıkıntısı, yeni teknolojilerin benimsenmesi ve yatırım alanlarının artması için hızlandırıcı bir etki doğurdu. Biz de Geleceğe Giriş programı ile bize katılan yeni çalışma arkadaşlarımızın güvenli bir şekilde şirket bağlantısına sahip olması noktasında bilgisayar tedariki problemini aşacak alternatif bir çözüm geliştirmeye karar verdik. Tüm yeni çalışanlara şirket bilgisayarı sağlanması pandemi koşullarında mümkün değildi. Kendi bilgisayarını kullanacak çalışanlar ise ortam güvenliği çekinceleri nedeniyle risk oluşturuyordu. Azure VD, Doğuş Teknoloji’nin aradığı güvenli altyapı ihtiyacını, çalışanların kendi bilgisayarlarına kuracağı sanal masaüstü çözümü ile adreslemiş oldu. Güvenli VPN bağlantısı ile erişim ve çalışma koşulları emniyetli hale getirildi. Herhangi bir donanım yatırımı olmadan, bir hafta gibi kısa bir sürede entegrasyon adımları tamamlanarak sorunsuz bir şekilde hayata geçirilen projenin en önemli kazanımlardan biri de maliyet avantajı oldu.

Optimizasyon ve politika çalışmalarımızı başarıyla tamamlayarak Azure VD ile Geleceğe Giriş programı kapsamında kurum bünyesine katılan genç yeteneklere güvenli, hızlı ve uyumlu bir şekilde şirket ortamlarına erişim sağlıyoruz.

Sanal masaüstü çözümü, hibrit çalışma dinamiğinde ofis erişimi olmadan da bireysel bilgisayarların şirket bilgisayarı dönüşümü yolcuğunda fırsat eşitliği sağlama ve kurumsal güvenlik politikalarımıza uyumda önemli bir dönüm noktası oldu. Doğuş Teknoloji olarak tüm büyük kurumlar gibi masaüstüne ve uygulamalarımıza hemen her yerden erişmenin rahatlığını yaşarken uzaktan çalışmayı güvenli hale getirmenin avantajını hayata geçiriyoruz.

Paylaş: