Ana Sigorta, dijital dönüşümün lokomotif gücü RPA teknolojisiyle ile dijital yakalı ilk çalışanı NirvANA'yı ekibine dahil etti.

21 Aralık 2022

Ana Sigorta, müşteri ve acente deneyimini kurulduğu günden beri etkin ve verimli büyümenin anahtarı olarak konumlamış, stratejilerini deneyimin sürekli iyileştirilmesini hedefleyerek oluşturmuştur.

a13

Ana Sigorta, tüm paydaşları için deneyimi iyileştirirken teknolojinin dönüştürücü gücünden faydalanmış, teknolojik geliştirmeleri yakından takip ederek yüksek verimlilik sağlayacak çözümleri çeviklikle günlük operasyonlarına dahil etmiştir. Dijital dönüşümün lokomotif gücü olarak kabul edilen Doğuş Teknoloji’nin Robotik Süreç Otomasyonu teknolojisinden faydalanılmış, sigortacılık sektöründe öne çıkan en iyi uygulama alanları Ana Sigorta’nın şirket yapısı ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek hayata geçirilmiştir.

NirvANA: Ana Sigorta’nın Metal Yakalı İlk Çalışanı

NirvANA, Ana Sigorta’nın ilk robot yazılım programı olarak kendini tekrarlayan operasyonel süreçleri devralmıştır. Böylece, Ana Sigorta çalışanı robotlar ile yarattığı zaman avantajını, dijital asistan ile katma değer yaratan süreçleri tasarlayarak daha verimli çalışmalar üretmek için kullanmıştır.

NirvANA 1 yıl içerisinde 6 farklı iş sürecini devraldı ve sıradaki süreçler için çalışmaya hazır durumda. Finansal raporların konsolide edilmesi ve tarife yönetimi için veri sağlanması, finansal kayıtların sisteme otomatik işlenmesi, komisyonlara ait tanımların acente bazında işletilmesi gibi süreçlerin yönetimini devralan NirvANA, işgücü tasarrufu sağlarken şirket kaynaklarının verimli kullanılmasına destek oluyor. Şimdiye kadar 20.000 dakika çalışan NirvANA, 350.000 işlemi başarıyla tamamladı.

Teknolojik dönüşümün süreklilik arz eden ve yakın takip gerektiren bir yolculuk olduğu bilinciyle Ana Sigorta, doğru süreç seçimi, seçilen sürecin verimliliğe katkısının tespit edilmesi, sürecin robot yazılıma entegrasyonu gibi kritik süreçler için sektörün önde gelen çözüm sağlayıcılarından Doğuş Teknoloji ile ortaklığını sürdürüyor.

Doğuş Teknoloji olarak kurulduğumuz günden bugüne bilişim teknolojisi alanında inovatif, dinamik, çözüm odaklı hizmet vermek amacıyla çalışırken, Ana Sigorta ile mevcut deneyim ve uygulamaların paylaşılması ve teknik destek dahil olmak üzere birçok konuda iş ortaklığımızı her geçen gün derinleştiriyoruz.

Ana Sigorta’nın metal yakalı ilk çalışanı NirvANA, yakın zamanda yeni arkadaşlarının katılımı ile operasyonel süreçlerde şirketin ayrılmaz bir parçası konumunu yorulmayan çalışan olarak güçlendirecek.

Paylaş: