blog

büyük
Kurumsal Farkındalık Yönetiminde Teknoloji Kullanımı

Kurumsal dünyada başarılı bir farkındalık yönetimi, gün geçtikçe daha kritik hale gelir. Şirketler, sadece kâr elde etme amacı gütmekle sınırlı değillerdir; aynı zamanda etik sorumlulukları, yasal gereklilikleri ve toplumsal beklentileri karşılamak zorundadırlar.

Bilgi Güvenliği

18 Ekim 2023 | 4 dk okuma

OKTA_IAM_(620x473_px)_(3)
Kimlik ve Erişim Yönetimi

Kimlik Erişim Yönetimi (Identity Access Management- IAM), bir organizasyonun, kullanıcıların dijital kaynaklarına erişimlerini kontrol etmek, yönetmek ve denetlemek için kullanılan bir dizi teknoloji, politika ve süreçtir.

Bilgi Güvenliği

28 Nisan 2023 | 5 dk okuma

Siber_Güvenlik_Ürünleri_Nelerdir__(304_×_140_px)
Bilgi Güvenliği Nedir?

Bilgi güvenliği, bilgi teknolojileri (BT) ortamında bulunan verilerin, sistemlerin, ağların ve uygulamaların korunması ve erişilebilirliği gibi konularla ilgilenen bir disiplindir. Bilgi güvenliği, siber suçlar, veri hırsızlığı, kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar, ağ saldırıları, iç tehditler ve diğer birçok tehditlere karşı savunma sağlamak için farklı teknolojileri ve stratejileri kullanır. Bu stratejiler arasında siber güvenlik duvarları, antivirüs yazılımları, güvenli kimlik doğrulama protokolleri, veri şifreleme teknolojileri, ağ trafiği analizi ve tarama araçları gibi çözümler bulunmaktadır.

Bilgi Güvenliği

03 Mart 2023 | 6 dk okuma