Doğuş Teknoloji kendi içinde büyümeyi sürdürürken 2017 yılının ilk yarısında Şekerpınar yerleşkesini, ikinci yarısında ise Maslak yerleşkesinde toplam 220 nitelikli istihdamı ile ArGe merkezi yapılanmasını hayata geçirmiştir. Türkiye'nin de teknoloji alanında en iyi büyüme gösteren ilk 50 şirketi arasında yerini almıştır. ArGe Merkezi faaliyetleri ile birlikte elde ettiği kazanımları çalışanlarına yaptığı yatırım, desteklerin yanı sıra üniversiteler ile işbirliklerini arttırarak katma değeri yüksek şirket olma vizyonunu devam ettirmektedir.

2017-2018 çalışmaları

Ar-Ge Merkezi yapılandırması ile birlikte oluşturduğumuz Ar-Ge Yetkinlik Modeli başlıklarımız aşağıdaki gibidir. Yetkinlik Modeli ile amacımız Doğuş Teknolojide her alanda gelişimi kurum kültürü haline getirip, yapılan çalışmaları personel ödül teşvik mekanizması ile yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Ar-Ge Oyunları ödül töreni ile sistemimizi sürekli hale getirmeyi hedefliyoruz.

3

Üniversite İşbirliği

18

Yurtdışı Konferans

81

Yurtiçi Konferans

358

Eğitim

20

Patent Başvuru

Ar-Ge İnovasyon Ekosistem İşbirlikleri

Mevcut projelerimiz ve yeni iş fikirlerimizin geliştirilmesi için diğer Ar-Ge şirketleri ve Start-Up’lar ile sürekli iletişim olup, yeni iş fikrileri için imkanlar yaratılmaktadır.

Üniversite İşbirlikleri

Mevcut projelerimiz ve yeni iş fikirlerimizin geliştirilmesinde personellerimizin öz yetkinliklerinin arttırılmasının yanında akademik çalışmalarla sanayi uygulamalarının içselleştirilmesi için Sanayi- Üniversite işbirliklerine önem vermektedir.

Projeler ve Ar-Ge Performansı

Yeni teknolojilerin yenilikçi çözümlerle de uygulanması ve İnovasyon kapasitemizin arttırılarak yeni teknolojilerle yaptığımız yatırımlarımız ile 8 farklı sektörde 20 projemiz bulunmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek ve İşbirliği Programlara Katılım

Her yıl yurtdışı programlara katılım sağlayarak yeni teknoloji çözümlerini yakından inceleyip, Ar-Ge projelerimizde uygulama alanı için imkanlar yaratılmaktadır. Ulusal destekli projeler için şirket olarak başvurularımız bulunmakta olup, ortaklı projeler için işbirliklerine açığız.

Eğitim ve IK Gelişim Politikası

Nitelikli personellerimizin yeni teknolojilerin takibi ve kişisel gelişimleri için her yıl kurum içi ve kurum dışı eğitim planlamaları yapılmaktadır. Eğitim hayatı devam eden personellerimiz Y.Lisans öğrencileri için yarım gün, Doktora öğrencileri için bir gün haftalık izinleri bulunmaktadır.

Teknik İçerik Üretimi

Ulusal-Uluslararası hakemli teknik yazılar için desteğimiz bulunmakta olup, şirket içinde oyunlaştırdığımız 3’er aylık konularla geleceğin teknolojilerin araştırılması ve bilgi paylaşımı için “Teknik Yazı Üretim” çalışmamız bulunmaktadır.

Fikri Haklar Yönetimi

Türkiye’de ve dünyada yeni olan, sanayiye uygulanabilen ve tekniğin bilinen durumunun aşılması kriterlerine uygun olarak çalışanlarımızdan gelen buluş başvurularını aylık olarak değerlendirdiğimiz Fikri Haklar Komitemiz bulunmaktadır. Patent başvurusu gerçekleştirilen buluşlara net asgari oranda teşvik prim ödemesi yapılmaktadır.

İnovasyon Yönetimi

Mevcut iş çözümlerinin ve yeni iş fikirlerinin geliştirilmesi için şirket içinde yeni teknolojiler, yeni yöntemler, yeni uygulamaların hayat bulması için laboratuvarımız bulunmaktadır. Böylece proje PoC/MVP/Prototipleri hızlıca hayata geçirilmektedir.

Ekonomik Değer Yaratımı

Ulusal ve uluslararası ölçekte projelerimizin ticarileşme potansiyellerine ve gerçek hayattaki sorunların çözümlerine katkı sağlamaya önem vermekteyiz.

Kaynaklar

İnsan Kaynağı

Teknik altyapı

İş ortakları

Ar-Ge için Bize Ulaşın

Huzur Mah. Maslak-Ayazağa Cad.
Uniq İstanbul Plaza No:4 Kat:3
B2 Blok Sarıyer/İstanbul

+90 212 403 61 00

argeiletisim@d-teknoloji.com.tr